Gotlands Lantliga 2011-05-06 - 2011-05-08
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-05-08 kl. 18:38
Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Clear Round Kategori B + C
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Clear Round Kategori D
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori B Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori C Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori C Avd. B
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori D Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.85-1.15 (Lätt A+) bed. A:1a Lag Kategori B + C + D
Klass 4 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:1a Lag Kategori B + C + D

Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Lisa Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Alida StrangeParc Pete   
 Wisby RidklubbOkänd059,37033,22
2Kalle HorwitzFanny V   
 Hemseortens RKGlansevin Gadabout - Dito063,39033,33
 
3Alice LeanderPärlemo 4545   
 Hemseortens RKJohn Russ 422 - Grane 253068,76035,86
4Asta B-PetterssonMildas Melba   
 Suderbys RKFilur 331 - Petrol 339066,57039,56
5Alice LeanderStenstugu Waramas   
 Hemseortens RKWatson v. Bunswaard - StjärngossenUte.   
5Alva HanssonOllies Golden Rod   
 Roslagens R&KKOllies Captain - Kirby Cane WoodcockUte.   
5Annie LarssonAnsa   
 Hoburgs RKBokar - SverkerUte.   
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Lisa Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Emma SalinTexas  
 Vallentuna RKOkänd - Okänd059,39
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
15 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Lisa Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sara ÅhmanTanja   
 Edsbro RFOkänd069,56032,73
2Frida BlomanOlgas Lad Flower   
 Edsbro RFOkänd - Okänd064,27032,93
3Ilona LeskinenDaggkåpa   
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd059,70033,60
 
4Lovisa AlmqvistMerlot   
 HaningebygdenAlexon D - Filur062,04034,32
5Elina MellbergMister du Gasseau   
 Vallentuna RKGlennree de Lauline - okänd065,82035,15
6Andrea SjöqvistMunsboro Carrie   
 Vallentuna RKOkänd - Okänd059,06035,51
7Lemonia Portokallis PalmqvistK-otic   
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd063,32036,04
8Josefine PetterssonAmingo   
 Gotlands LantligaOkänd - Okänd062,96432,41
9Frida BlomanNagar   
 Edsbro RFAlibaba - Split060,84434,91
10Johanna AtterstamKing Mowgli   
 Årsta-RunstenOkänd459,81  
11Alice KarlssonKings Pepper   
 Hemseortens RKOkänd464,40  
12Felicia SeguiStewball   
 Skogslottens RFDart Light - Örnäs AttilaUte.   
 Sara VistrandPilgårds Felix   
 Hoburgs RKVeronas Gerswin - Axi    
 Wilma OlssonBroomells Desert Masquerade   
 Wisby RidklubbBroomells Malia - Tiffwyl Calypso    
 Felicia SeguiDaisy   
 Skogslottens RFThornberry Love Knot RW - Fleur    
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Lisa Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Alida StrangeRoxan  
 Wisby RidklubbVerona's Gerswin RP 136 - Filur 331Ute. 
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Lisa Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Frances-Corinne JenderholtRomeo   
 Edsbro RFRussian Ivory xx - Dennie071,04033,32
2Lovisa AlmqvistLord Dino   
 HaningebygdenZoy Gun - Glaz ox055,56033,52
3Fredrika LundbergBaloo-B   
 Edsbro RFOkänd - Okänd059,37033,73
4Amanda BenterstenMunsboro Strangler   
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd061,34034,29
 
5Ida JohanssonOrchard Freedom   
 Skogslottens RFWester Aikema's Norbert - Cocky Dundas060,71035,80
6Julia SvenssonTarantess   
 Wisby RidklubbSon of a Gun xx - Ben Hur065,11036,02
7Frida ZahlanderGolden Flight   
 Edsbro RFOkänd062,58038,23
8Frida ZahlanderLittle Cruise   
 Edsbro RFMonaghanstolvn Fred - Clonkeehan Captain Cook065,00038,83
9Rosanna ZimdahlPemberley   
 Roslagens R&KKLikstahöjdens komet RP071,91152,52
10Elina MellbergSolero 33   
 Vallentuna RKOkänd463,30  
11Minna HorwitzLittle Betty Boop (5)   
 Hemseortens RKAlexson D - Little Boy476,83  
12Alva Lola Wallén KellerMaximus   
 Wisby RidklubbMiraculix - Durant479,21  
13Alva Lola Wallén KellerHektor   
 Wisby RidklubbOkänd - OkändUte.   
 Agnes HammarströmRovalds Zewinia   
 Wisby RidklubbKewin RC - Golden Rover RC    
 Emma NilssonTiara   
 Hemseortens RKZoy Gun - Minotauris RP    
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klassen sponsras av Cedergrens Mekaniska Verkstad
9 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Lisa Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Alida StrangeParc Pete  
 Wisby RidklubbOkänd070,09
2Kalle HorwitzFanny V  
 Hemseortens RKGlansevin Gadabout - Dito074,91
 
3Asta B-PetterssonMildas Melba  
 Suderbys RKFilur 331 - Petrol 339087,53
4Alva HanssonMr Pie  
 Roslagens R&KKokänd - okänd884,09
5Alva HanssonOllies Golden Rod  
 Roslagens R&KKOllies Captain - Kirby Cane WoodcockUte. 
5Johanna AtterstamLillemons Surprise  
 Årsta-RunstenBallad Safir RC - Burhults ToyUte. 
 Sara LindblomLittle General  
 Djursholms RKOkänd - Okänd  
 Annie UnghanseTexas  
 Vallentuna RKOkänd - Okänd  
 Sara LindblomTörnblommesländan  
 Djursholms RKOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klassen sponsras av Cedergrens Mekaniska Verkstad
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Lisa Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Elin GustafssonMunsboro Storm  
 Skogslottens RFOkänd - Okänd062,44
2Frances-Corinne JenderholtAragon  
 Edsbro RFBostorp Bravad - Amal ox068,10
3Sara VilhelmssonKenmare Lass  
 Wisby RidklubbOkänd - Okänd069,09
4Olivia GrauningLoke  
 Hoburgs RKOkänd070,23
5Matilda MelkerssonLibistro  
 Roslagens R&KKOkänd072,58
 
6Josefine PetterssonAmingo  
 Gotlands LantligaOkänd - Okänd080,71
7Andrea SjöqvistMunsboro Carrie  
 Vallentuna RKOkänd - Okänd083,16
8Amanda BenterstenPluto  
 Stora Wäsby FRKMercurius xx - Molstabergs Molnet463,88
9Eneas HållstenEklyckans Kamino  
 Hemseortens RKBreedes Minstrel Boy - Mr Charm473,25
10Josefin EnarssonMunsboro Schweppes  
 Roslagens R&KKOkänd - Okänd482,71
11Emma SalinComanchie Girl  
 Vallentuna RKOkänd - Okänd4101,43
12Stella RöhlckeHot Sugar  
 Stora Wäsby FRKDart Light879,67
13Frida BlomanNagar  
 Edsbro RFAlibaba - Split879,76
14Matilda DreborgKnappekullas Waquero  
 Hemseortens RKWinterson 6 - Liz Wintersturm882,13
15Alida StrangeWizard  
 Wisby RidklubbOkänd - Okänd888,60
16Elina MellbergMister du Gasseau  
 Vallentuna RKGlennree de Lauline - okänd1287,12
17Alice KarlssonKings Pepper  
 Hemseortens RKOkänd12103,87
18Ida JohanssonAxner  
 Skogslottens RFOkändUte. 
 Felicia SeguiDaisy  
 Skogslottens RFThornberry Love Knot RW - Fleur  
 Johanna AtterstamKing Mowgli  
 Årsta-RunstenOkänd  
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klassen sponsras av Cedergrens Mekaniska Verkstad
23 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Överdomare: Lisa Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emma NilssonMahrani of the Fairplay  
 Hemseortens RKMilton - Eduard074,44
2Elina MellbergSolero 33  
 Vallentuna RKOkänd074,97
3Rosanna ZimdahlPemberley  
 Roslagens R&KKLikstahöjdens komet RP076,22
4Hanna GustafssonMunsboro Fingleton  
 Skogslottens RFOkänd - Okänd076,28
5Frida ZahlanderGolden Flight  
 Edsbro RFOkänd077,43
6Viktoria WahlénMister Fantastic  
 Djursholms RKLux Z - Okänd077,97
 
7Emma SalinLishmar Zack  
 Vallentuna RKArd Zachary - Fort Dara078,92
8Cajsa OlssonMoonline  
 Wisby RidklubbOkänd468,16
9Veronica SimbergSmoothie E  
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd470,66
10Sara VilhelmssonSamona  
 Wisby RidklubbKilroy Crest xx - Master473,03
11Jennie PurvinsHolmtebo Our Winnie  
 Skogslottens RFHagens Zephyr RC - Fredriksminde Hazy Chance RC473,78
12Emma WillgårdBlack Buster  
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd475,10
13Alva Lola Wallén KellerHektor  
 Wisby RidklubbOkänd - Okänd475,53
14Ellen BeckmanMidnight Call  
 Stora Wäsby FRKOkänd481,48
15Viktoria WahlénKilleedy Pat  
 Djursholms RKOkänd - Okänd483,35
16Julia MarkströmToffee Banoffi  
 Wisby Ridklubbokänd - okänd491,40
17Rosanna ZimdahlKnockroe Lightening  
 Roslagens R&KKJoucas877,31
18Hanna CarlssonJumping Colorado  
 Årsta-RunstenSörbys Magnific RNF - Minotarius RPUte. 
18Alma RaneboBrowns Way  
 Årsta-RunstenOkänd - OkändUte. 
18Minna HorwitzLittle Betty Boop (5)  
 Hemseortens RKAlexson D - Little BoyUte. 
18Stella RöhlckeLintrupgaard Memory  
 Stora Wäsby FRKTai Tanico - WestwindUte. 
18Hanna CarlssonWebster  
 Årsta-RunstenOkändUte. 
 Agnes HammarströmRovalds Zewinia  
 Wisby RidklubbKewin RC - Golden Rover RC  
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Clear Round Kategori B + C
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Alva HanssonOllies Golden Rod  
 Roslagens R&KKOllies Captain - Kirby Cane Woodcock074,98
1Sara VistrandPilgårds Felix  
 Hoburgs RKVeronas Gerswin - Axi057,37
 
3Nathalie LindellPower Babie  
 StenkyrkaortenPower Boy - Exbor ox460,92
3Felicia SeguiStewball  
 Skogslottens RFDart Light - Örnäs Attila473,35
3Petra B-PetterssonWilma  
 Suderbys RKDale Mist - Okänd461,66
6Alida StrangeRoxan  
 Wisby RidklubbVerona's Gerswin RP 136 - Filur 331Ute. 
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Clear Round Kategori D
17 anmälda, 17 startande, 9 placerade
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Angelica JakobssonBrejk  
 Gotlands LantligaOrchis Frivaldi - Gimmic RP 101061,87
1Alva Lola Wallén KellerMaximus  
 Wisby RidklubbMiraculix - Durant060,08
1Linnea RangbäckTiffany  
 StenkyrkaortenKewin RC 85 - Minotauros RP 114057,90
1Linn MartellDizneyland After Dark  
 Hemseortens RKAydin ox - Wärnanäs Peng082,30
1Frida ZahlanderLittle Cruise  
 Edsbro RFMonaghanstolvn Fred - Clonkeehan Captain Cook057,68
1Rebecka GustafssonLassie  
 Suderbys RKAxi RW 70 - Gimmic RP 101065,95
1Caroline LarssonHera  
 Suderbys RKOkänd - Okänd058,99
1Minna HorwitzMunsboro Lemon Juice  
 Hemseortens RKOkänd - Okänd064,52
1Lowisa SandsjöBrisko  
 Wisby RidklubbKamillo av Haga - Axi077,17
 
10Annie LarssonBim  
 Hoburgs RKOrchis Frivaldi - Gimmic460,27
11Emma PetterssonAmira  
 StenkyrkaortenEkelunds Nalle - Son of a Gun xx875,05
12Denise SchübergBonfire  
 Hemseortens RKOrchis Frilvaldi - Gimmic14113,78
13Karolina KjellbergLizzie  
 Hoburgs RKOrchis Morio x - Gimmic16106,87
14Lowisa SandsjöKysings Aiyla  
 Wisby Ridklubb 23118,14
15Linnea Göransson OrdingCaccini  
 Gotlands LantligaKamillo av Haga - Carneol xUte. 
15My TernströmCora  
 Hemseortens RKOkänd - OkändUte. 
15Linnea RangbäckHobie  
 StenkyrkaortenOrchis Morio x RP 102 - Strätes Karbin RNF 62Ute. 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori B Avd. A
Klassen Sponsras av Inger & Hasse Eriksson och Gardells Plåt
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Annie UnghanseTexas   
 Vallentuna RKOkänd - Okänd082,71  
 
2Annie LarssonAnsa   
 Hoburgs RKBokar - Sverker491,49  
3Johanna AtterstamLillemons Surprise   
 Årsta-RunstenBallad Safir RC - Burhults ToyUtg.   
3Alva HanssonOllies Golden Rod   
 Roslagens R&KKOllies Captain - Kirby Cane WoodcockUte.   
 Sara LindblomTörnblommesländan   
 Djursholms RKOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori C Avd. A
Klassen Sponsras av Inger & Hasse Eriksson och Gardells Plåt
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Lovisa AlmqvistMerlot   
 HaningebygdenAlexon D - Filur080,16027,39
2Matilda DreborgKnappekullas Waquero   
 Hemseortens RKWinterson 6 - Liz Wintersturm088,55030,90
 
3Ida JohanssonAxner   
 Skogslottens RFOkänd075,57032,18
4Josefine MellbergMister du Gasseau   
 Vallentuna RKGlennree de Lauline - okänd077,46431,65
5Felicia SeguiStewball   
 Skogslottens RFDart Light - Örnäs Attila478,81  
6Wilma OlssonBroomells Desert Masquerade   
 Wisby RidklubbBroomells Malia - Tiffwyl Calypso5100,97  
7Lemonia Portokallis PalmqvistK-otic   
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd9113,32  
8Sara VistrandPilgårds Felix   
 Hoburgs RKVeronas Gerswin - AxiUte.   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Klassen Sponsras av Inger & Hasse Eriksson och Gardells Plåt
2 anmälda, 1 startande
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Nathalie LindellPower Babie  
 StenkyrkaortenPower Boy - Exbor ox20112,68
 Alida StrangeRoxan  
 Wisby RidklubbVerona's Gerswin RP 136 - Filur 331  
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori D Avd. A
Klassen Sponsras av Inger & Hasse Eriksson och Gardells Plåt
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Lovisa AlmqvistLord Dino   
 HaningebygdenZoy Gun - Glaz ox075,37025,79
2Julia SvenssonTarantess   
 Wisby RidklubbSon of a Gun xx - Ben Hur082,99030,42
3Alva Lola Wallén KellerMaximus   
 Wisby RidklubbMiraculix - Durant088,86040,83
4Rebecka GustafssonLassie   
 Suderbys RKAxi RW 70 - Gimmic RP 101085,283267,05
 
5Ida JohanssonOrchard Freedom   
 Skogslottens RFWester Aikema's Norbert - Cocky Dundas475,34  
6Hanna CarlssonJumping Colorado   
 Årsta-RunstenSörbys Magnific RNF - Minotarius RP479,65  
7Frida ZahlanderLittle Cruise   
 Edsbro RFMonaghanstolvn Fred - Clonkeehan Captain Cook480,37  
8Minna HorwitzLittle Betty Boop (5)   
 Hemseortens RKAlexson D - Little Boy491,35  
9Angelica JakobssonBrejk   
 Gotlands LantligaOrchis Frivaldi - Gimmic RP 1015100,23  
10Emma PetterssonAmira   
 StenkyrkaortenEkelunds Nalle - Son of a Gun xxUte.   
10Denise SchübergBonfire   
 Hemseortens RKOrchis Frilvaldi - GimmicUte.   
10Karolina KjellbergLizzie   
 Hoburgs RKOrchis Morio x - GimmicUte.   
10Linnea RangbäckTiffany   
 StenkyrkaortenKewin RC 85 - Minotauros RP 114Ute.   
10Linn MartellDizneyland After Dark   
 Hemseortens RKAydin ox - Wärnanäs PengUte.   
 Emma NilssonTiara   
 Hemseortens RKZoy Gun - Minotauris RP    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klassen sponsras av Conny Bygg & Plattsättning
5 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Alida StrangeParc Pete   
 Wisby RidklubbOkänd468,74  
 
2Johanna AtterstamLillemons Surprise   
 Årsta-RunstenBallad Safir RC - Burhults ToyUte.   
2Sara LindblomLittle General   
 Djursholms RKOkänd - OkändUte.   
 Alva HanssonOllies Golden Rod   
 Roslagens R&KKOllies Captain - Kirby Cane Woodcock    
 Kalle HorwitzFanny V   
 Hemseortens RKGlansevin Gadabout - Dito    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klassen sponsras av Conny Bygg & Plattsättning
15 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Lemonia Portokallis PalmqvistK-otic   
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd066,43044,45
2Emma SalinComanchie Girl   
 Vallentuna RKOkänd - Okänd072,73048,51
3Matilda SparrenhökSpirit of Dito   
 Djursholms RKDito - Okänd064,57450,13
 
4Matilda DreborgKnappekullas Waquero   
 Hemseortens RKWinterson 6 - Liz Wintersturm071,67849,70
5Sanna LundinHembys Romeo   
 Djursholms RKMiclas Active - Skogs Max074,04Utg. 
5Matilda SparrenhökMunsboro Shadow   
 Djursholms RKOkänd070,22Utg. 
7Frida BlomanNagar   
 Edsbro RFAlibaba - Split473,54  
8Alida StrangeWizard   
 Wisby RidklubbOkänd - Okänd477,92  
9Johanna AtterstamKing Mowgli   
 Årsta-RunstenOkänd877,76  
10Wilma OlssonBroomells Desert Masquerade   
 Wisby RidklubbBroomells Malia - Tiffwyl Calypso1273,65  
11Alice KarlssonKings Pepper   
 Hemseortens RKOkändUte.   
 Felicia SeguiDaisy   
 Skogslottens RFThornberry Love Knot RW - Fleur    
 Frances-Corinne JenderholtAragon   
 Edsbro RFBostorp Bravad - Amal ox    
 Matilda MelkerssonLibistro   
 Roslagens R&KKOkänd    
 Olivia GrauningLoke   
 Hoburgs RKOkänd    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klassen sponsras av Conny Bygg & Plattsättning
18 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Amanda BenterstenMunsboro Strangler   
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd068,08046,70
2Mikaela RandleffGervides Älvan   
 Hoburgs RKOkänd - Dammen 774069,12446,54
3Julia MarkströmToffee Banoffi   
 Wisby Ridklubbokänd - okänd071,32452,73
4Louise Hiort af OrnäsNicole   
 Roslagens R&KKNicolo - Kastellano064,41846,53
 
5Cajsa OlssonMoonline   
 Wisby RidklubbOkänd067,45850,72
6Beatrice NybergAttyrory Black Cat   
 Djursholms RKOkänd - Okänd065,35Utg. 
7Linnea RingHagens Yubla RC 1041   
 Djursholms RKFredriksminde Hazy Chance - Tulira Highball467,08  
8Frida ZahlanderGolden Flight   
 Edsbro RFOkänd472,54  
9Hanna CarlssonWebster   
 Årsta-RunstenOkänd481,20  
10Julia SvenssonTarantess   
 Wisby RidklubbSon of a Gun xx - Ben Hur883,00  
11Viktoria WahlénKilleedy Pat   
 Djursholms RKOkänd - OkändUtg.   
11Felicia EngfeldtNicolaus S:t Martin   
 Suderbys RKPower Boy - OkändUte.   
11Hanna CarlssonJumping Colorado   
 Årsta-RunstenSörbys Magnific RNF - Minotarius RPUte.   
11Viktoria WahlénMister Fantastic   
 Djursholms RKLux Z - OkändUtg.   
 Agnes HammarströmRovalds Zewinia   
 Wisby RidklubbKewin RC - Golden Rover RC    
 Ellen BeckmanMidnight Call   
 Stora Wäsby FRKOkänd    
 Angelica JakobssonBrejk   
 Gotlands LantligaOrchis Frivaldi - Gimmic RP 101    
 Stella RöhlckeLintrupgaard Memory   
 Stora Wäsby FRKTai Tanico - Westwind    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.85-1.15 (Lätt A+) bed. A:1a Lag
8 startande lag
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Djursholms RKLag 10229,66  
  
 
 Matilda SparrenhökMunsboro Shadow078,45   
 Sanna LundinHembys Romeo585,10   
 Viktoria WahlénKilleedy Pat076,47   
 Beatrice NybergAttyrory Black Cat074,74   
2Edsbro RFLag 14224,32  
  
 
 Frances-Corinne JenderholtAragon076,08   
 Frida BlomanOlgas Lad Flower074,52   
 Sara ÅhmanTanja586,69   
 Fredrika LundbergBaloo-B473,72   
3Team GotlandLag 18237,86  
  
 
 Kalle HorwitzFanny V081,94   
 Olivia GrauningLoke878,35   
 Sara VilhelmssonKenmare Lass3284,00   
 Emma NilssonMahrani of the Fairplay077,57   
4Skogslottens RFLag 110239,51  
  
 
 Ida JohanssonAxner690,63   
 Elin GustafssonMunsboro Storm874,61   
 Jennie PurvinsHolmtebo Our Winnie076,68   
 Hanna GustafssonMunsboro Fingleton472,20   
5Roslagens R&KKLag 114252,33  
  
 
 Alva HanssonMr Pie1090,27   
 Matilda MelkerssonLibistro482,09   
 Josefin EnarssonMunsboro Schweppes1282,39   
 Rosanna ZimdahlKnockroe Lightening079,97   
6Stora Wäsby FRKLag 117233,44  
  
 
 Amanda BenterstenPluto075,50   
 Emma WillgårdBlack Buster1272,75   
 Stella RöhlckeLintrupgaard Memory585,19   
 Ellen BeckmanMidnight Call3284,00   
7Vallentuna RKLag 140233,32  
  
 
 Annie UnghanseTexas3284,00   
 Andrea SjöqvistMunsboro Carrie876,86   
 Elina MellbergSolero 333284,00   
 Emma SalinLishmar Zack072,46   
8Årsta-RunstenLag 140235,97  
  
 
 Johanna AtterstamKing Mowgli472,57   
 Ilona LeskinenDaggkåpa3284,00   
 Alma RaneboBrowns Way3284,00   
 Veronica SimbergSmoothie E479,40   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:0 Kategori C Avd. A
Kat B & C sponsras av Hotell Toftagården
Kat D sponsras av Gotlands Södra Härads Kreatursförsäkring
13 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Frida BlomanOlgas Lad Flower  
 Edsbro RFOkänd - Okänd071,23
2Amanda BenterstenPluto  
 Stora Wäsby FRKMercurius xx - Molstabergs Molnet071,84
3Sara VilhelmssonKenmare Lass  
 Wisby RidklubbOkänd - Okänd470,57
 
4Eneas HållstenEklyckans Kamino  
 Hemseortens RKBreedes Minstrel Boy - Mr Charm480,81
5Frances-Corinne JenderholtAragon  
 Edsbro RFBostorp Bravad - Amal ox863,71
6Sara ÅhmanTanja  
 Edsbro RFOkänd869,45
7Jessica PetterssonSon Pepper  
 Gotlands LantligaSon of a Star - Braka O´day872,33
8Stella RöhlckeHot Sugar  
 Stora Wäsby FRKDart Light9101,05
9Alida StrangeWizard  
 Wisby RidklubbOkänd - Okänd1088,94
10Ilona LeskinenDaggkåpa  
 Årsta-RunstenOkänd - OkändUte. 
 Matilda MelkerssonLibistro  
 Roslagens R&KKOkänd  
 Matilda SparrenhökSpirit of Dito  
 Djursholms RKDito - Okänd  
 Emma SalinComanchie Girl  
 Vallentuna RKOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:0 Kategori D Avd. A
Kat B & C sponsras av Hotell Toftagården
Kat D sponsras av Gotlands Södra Härads Kreatursförsäkring
16 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Blenda Horwitz
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Jennie PurvinsHolmtebo Our Winnie  
 Skogslottens RFHagens Zephyr RC - Fredriksminde Hazy Chance RC069,23
2Elina MellbergSolero 33  
 Vallentuna RKOkänd072,69
3Mikaela RandleffGervides Älvan  
 Hoburgs RKOkänd - Dammen 774468,43
 
4Veronica SimbergSmoothie E  
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd469,83
5Linnea RingHagens Yubla RC 1041  
 Djursholms RKFredriksminde Hazy Chance - Tulira Highball475,23
6Frances-Corinne JenderholtRomeo  
 Edsbro RFRussian Ivory xx - Dennie483,99
7Louise Hiort af OrnäsNicole  
 Roslagens R&KKNicolo - Kastellano867,37
8Alva Lola Wallén KellerHektor  
 Wisby RidklubbOkänd - Okänd1193,65
9Sara VilhelmssonSamona  
 Wisby RidklubbKilroy Crest xx - Master1270,28
10Fredrika LundbergBaloo-B  
 Edsbro RFOkänd - OkändUte. 
10Rosanna ZimdahlPemberley  
 Roslagens R&KKLikstahöjdens komet RPUte. 
 Cajsa OlssonMoonline  
 Wisby RidklubbOkänd  
 Emma NilssonMahrani of the Fairplay  
 Hemseortens RKMilton - Eduard  
 Emma WillgårdBlack Buster  
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd  
 Alma RaneboBrowns Way  
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd  
 Hanna CarlssonWebster  
 Årsta-RunstenOkänd  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klassen sponsras av Klinte Glas
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Anita Axelsson
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Alva HanssonMr Pie  
 Roslagens R&KKokänd - okänd069,48
 
2Kalle HorwitzFanny V  
 Hemseortens RKGlansevin Gadabout - Dito074,51
3Alida StrangeParc Pete  
 Wisby RidklubbOkänd871,92
4Alice LeanderPärlemo 4545  
 Hemseortens RKJohn Russ 422 - Grane 253878,75
 Sara LindblomTörnblommesländan  
 Djursholms RKOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klassen sponsras av Klinte Glas
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Anita Axelsson
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Matilda SparrenhökSpirit of Dito  
 Djursholms RKDito - Okänd060,42
2Emma SalinComanchie Girl  
 Vallentuna RKOkänd - Okänd062,56
3Lemonia Portokallis PalmqvistK-otic  
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd064,57
4Josefine PetterssonAmingo  
 Gotlands LantligaOkänd - Okänd069,80
 
5Matilda DreborgKnappekullas Waquero  
 Hemseortens RKWinterson 6 - Liz Wintersturm073,92
6Johanna AtterstamKing Mowgli  
 Årsta-RunstenOkänd461,10
7Felicia SeguiStewball  
 Skogslottens RFDart Light - Örnäs Attila462,48
8Elin GustafssonMunsboro Storm  
 Skogslottens RFOkänd - Okänd462,78
9Lovisa AlmqvistMerlot  
 HaningebygdenAlexon D - Filur463,07
10Elina MellbergMister du Gasseau  
 Vallentuna RKGlennree de Lauline - okänd466,27
11Frida BlomanNagar  
 Edsbro RFAlibaba - Split471,20
12Ilona LeskinenDaggkåpa  
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd871,63
13Olivia GrauningLoke  
 Hoburgs RKOkändUte. 
 Felicia SeguiDaisy  
 Skogslottens RFThornberry Love Knot RW - Fleur  
 Alida StrangeWizard  
 Wisby RidklubbOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klassen sponsras av Klinte Glas
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Anita Axelsson
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Veronica SimbergSmoothie E  
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd057,84
2Felicia EngfeldtNicolaus S:t Martin  
 Suderbys RKPower Boy - Okänd060,38
3Cajsa OlssonMoonline  
 Wisby RidklubbOkänd063,16
4Ida JohanssonOrchard Freedom  
 Skogslottens RFWester Aikema's Norbert - Cocky Dundas063,59
 
5Viktoria WahlénMister Fantastic  
 Djursholms RKLux Z - Okänd067,65
6Julia MarkströmToffee Banoffi  
 Wisby Ridklubbokänd - okänd071,00
7Lovisa AlmqvistLord Dino  
 HaningebygdenZoy Gun - Glaz ox458,15
8Mikaela RandleffGervides Älvan  
 Hoburgs RKOkänd - Dammen 774458,94
9Linnea RingHagens Yubla RC 1041  
 Djursholms RKFredriksminde Hazy Chance - Tulira Highball461,58
10Frida ZahlanderGolden Flight  
 Edsbro RFOkänd486,24
11Alma RaneboBrowns Way  
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd866,45
12Rosanna ZimdahlPemberley  
 Roslagens R&KKLikstahöjdens komet RPUte. 
12Minna HorwitzLittle Betty Boop (5)  
 Hemseortens RKAlexson D - Little BoyUte. 
12Alva Lola Wallén KellerHektor  
 Wisby RidklubbOkänd - OkändUte. 
12Hanna CarlssonWebster  
 Årsta-RunstenOkändUte. 
 Hanna CarlssonJumping Colorado  
 Årsta-RunstenSörbys Magnific RNF - Minotarius RP  
 Ellen BeckmanMidnight Call  
 Stora Wäsby FRKOkänd  
 Louise Hiort af OrnäsNicole  
 Roslagens R&KKNicolo - Kastellano  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klassen sponsras av Ted Beijer och Stenbergs Buss
Kat B & C Sponsras av Ted Beijer
Kat D Sponsras av Stenbergs Buss
8 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Anita Axelsson
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Matilda SparrenhökSpirit of Dito   
 Djursholms RKDito - Okänd067,46026,57
2Sara VilhelmssonKenmare Lass   
 Wisby RidklubbOkänd - Okänd064,27029,47
 
3Eneas HållstenEklyckans Kamino   
 Hemseortens RKBreedes Minstrel Boy - Mr Charm074,11029,62
4Jessica PetterssonSon Pepper   
 Gotlands LantligaSon of a Star - Braka O´day866,16  
5Stella RöhlckeHot Sugar   
 Stora Wäsby FRKDart Light891,69  
6Alva HanssonMr Pie   
 Roslagens R&KKokänd - okändUte.   
 Sara LindblomLittle General   
 Djursholms RKOkänd - Okänd    
 Ilona LeskinenDaggkåpa   
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klassen sponsras av Ted Beijer och Stenbergs Buss
Kat B & C Sponsras av Ted Beijer
Kat D Sponsras av Stenbergs Buss
8 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Anita Axelsson
Tävlingsledare: Carl-Olof Sturén & Sofie Nilsson
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linnea RingHagens Yubla RC 1041   
 Djursholms RKFredriksminde Hazy Chance - Tulira Highball061,61034,02
 
2Frances-Corinne JenderholtRomeo   
 Edsbro RFRussian Ivory xx - Dennie579,69  
3Amanda BenterstenMunsboro Strangler   
 Stora Wäsby FRKOkänd - OkändUte.   
3Louise Hiort af OrnäsNicole   
 Roslagens R&KKNicolo - KastellanoUte.   
 Emma NilssonMahrani of the Fairplay   
 Hemseortens RKMilton - Eduard    
 Jennie PurvinsHolmtebo Our Winnie   
 Skogslottens RFHagens Zephyr RC - Fredriksminde Hazy Chance RC    
 Alva Lola Wallén KellerHektor   
 Wisby RidklubbOkänd - Okänd    
 Rosanna ZimdahlPemberley   
 Roslagens R&KKLikstahöjdens komet RP    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:1a Lag
8 startande lag
Hoppdomare: Hillevi Zerne
Banbyggare: Linda Jakbosson
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Roslagens R&KKLag 14248,520115,66
 Viveca Lord
 
 Josefin EnarssonMunsboro Schweppes081,38032,01 
 Matilda MelkerssonLibistro081,07038,32 
 Rosanna ZimdahlKnockroe Lightening486,07045,33 
 Louise Hiort af OrnäsNicole3389,002454,00 
2Edsbro RFLag 14244,010116,2
 Micael Jönsson
 
 Frances-Corinne JenderholtAragon082,77039,98 
 Frida BlomanOlgas Lad Flower475,99041,06 
 Sara ÅhmanTanja085,25035,16 
 Fredrika LundbergBaloo-B1288,89439,92 
3Skogslottens RFLag 16245,9  
 Anita Jansson
 
 Elin GustafssonMunsboro Storm979,09   
 Ida JohanssonAxner693,05   
 Jennie PurvinsHolmtebo Our Winnie079,28   
 Hanna GustafssonMunsboro Fingleton073,57   
4Djursholms RKLag 18232,82  
  
 
 Matilda SparrenhökMunsboro Shadow076,42   
 Sanna LundinHembys Romeo484,43   
 Viktoria WahlénKilleedy Pat478,10   
 Beatrice NybergAttyrory Black Cat478,30   
5Team GotlandLag 120222,79  
 Lisa Horwitz och Zara
 
 Alida StrangeWizard473,63   
 Alva Lola Wallén KellerHektor871,94   
 Sara VilhelmssonSamona877,22   
 Emma NilssonMahrani of the Fairplay3389,00   
6Stora Wäsby FRKLag 122264,02  
  
 
 Amanda BenterstenPluto181,33   
 Emma WillgårdBlack Buster875,72   
 Stella RöhlckeLintrupgaard Memory13106,97   
 Ellen BeckmanMidnight Call3389,00   
7Vallentuna RKLag 142259,35  
  
 
 Annie UnghanseTexas3389,00   
 Andrea SjöqvistMunsboro Carrie3389,00   
 Elina MellbergSolero 33479,95   
 Emma SalinLishmar Zack590,40   
8Årsta-RunstenLag 174255,18  
  
 
 Johanna AtterstamLillemons Surprise3389,00   
 Ilona LeskinenDaggkåpa3389,00   
 Alma RaneboBrowns Way3389,00   
 Veronica SimbergSmoothie E877,18   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport