Gotlands Lantliga 2016-09-10 - 2016-09-11
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2016-09-09 kl. 20:36
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori B + C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C + D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.15 bed. A:1a Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.15 bed. A:1a Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1b Kategori B
Klass 8 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1b Kategori C
Klass 8 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1b Kategori D
Klass 9 - Hoppning 1.15 bed. A:1b
Klass 10 - Hoppning 1.25 bed. A:1b
Lista 987 - Lista över Sena ändringar (häst/ryttarbyte) Hästar

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
5 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Madelene OlssonBB:s Ask
 Gotlands LantligaXit - Helios51
2Edvin NilssonNors Broder Tuck
 Norra Gotlands RKValdo - Coed Coch Targed46
3Stella HolmKajsa Kavat
 Traume RSOkänd - Okänd34
4Ida PetterssonBrago
 Gotlands LantligaWinberg 549 - Cedrik 27557
5Vera WimanBounty RW 1165
 Suderbys RKEkelunds Nalle - Crut Rw80
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
6 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Meja JensenSelection
 Eksjöortens RFOkänd - Okänd83
2Natalie TechelDahlåkras Cosmos
 Norra Gotlands RKWärnanäs Peng - Fagerås Eros70
3Tove AndreassonRonja
 Hoburgs RKOkänd - Okänd6
4Isabelle GustafssonGrain of Gold
 Gotlands LantligaEsse Golden Boy RFN 157 - Silverlea Top Hat RNF 10727
5Tove OlssonMetallica
 Hoburgs RKGreen River xx - Bokar 43052
6Tora FyreniusÄngvaktarns Stella
 Norra Gotlands RKCoed Coch Targed - Son of a Gun26
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
12 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Petra B-PetterssonAttention (5) (SWB)
 Suderbys RKCagancho - Irco Marco8
2Cecilia EngfeldtTiara
 Suderbys RKZoy Gun - Minotauris RP81
3Peggy BeierKysings Bumble-Bee
 Gotlands LantligaBackuddens Rebell RC 104 - Gunne Anton RC 8711
4Signe HoasTwilight
 Gotlands LantligaMahrani of the Fairplay - Minotauros RP 11432
5Saga StenegärdIor
 Gotlands LantligaOkänd - Okänd64
6Ebba ChristianssonKysings Dorothy
 Traume RSKewin RC 85 - Gunne Anton RC 8715
7Alma EkelöfRocco
 Traume RSKamillo av Haga - Cordo18
8Felicia EnderborgCheck it out
 Hemseortens RKMahrani of the Fairplay - Furidant 50021
9Malte AnderssonRovalds Zantonia
 Traume RSGunne Anton - Golden Rover RC 185
10Moa VestbergDainty Rebel
 Wisby RidklubbSkyline Robin - Rosmuc Rebel76
11Natalie TechelTriss
 Norra Gotlands RKMahrani of the Fairplay - Minotauros69
12Petra B-PetterssonKysings Aiyla RC 1403
 Suderbys RKCarnaby Patrick Hooligan RC 79 - Gunne Anton RC 877
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
201Linnea RonströmApple Anne
 Hoburgs RK 60
202Nathalie FranzénElectra
 Traume RSIvanhoe - Kamillo av Haga24
203Klara WimanSlim Shady
 Suderbys RKVeronas Gerswin - Trellech Tiger Lily79
204Annie OlssonOur Young Barney
 Gotlands LantligaOkänd - Okänd49
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori B + C Avd. A Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Madelene OlssonBB:s Ask
 Gotlands LantligaXit - Helios51
1Tora FyreniusÄngvaktarns Stella
 Norra Gotlands RKCoed Coch Targed - Son of a Gun26
2Tove AndreassonRonja
 Hoburgs RKOkänd - Okänd6
3Nathalie FranzénGismo
 Traume RSIvanhoe - Lagun25
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
201Josefine PetterssonAmingo
 Gotlands LantligaOkänd - Okänd58
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori D Avd. A Preliminär
10 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Ebba ChristianssonKysings Dorothy
 Traume RSKewin RC 85 - Gunne Anton RC 8715
2Alma EkelöfRocco
 Traume RSKamillo av Haga - Cordo18
3Moa VestbergDainty Rebel
 Wisby RidklubbSkyline Robin - Rosmuc Rebel76
4Ella TernströmLight Approach
 Hemseortens RKOkänd - Okänd71
5Natalie TechelTriss
 Norra Gotlands RKMahrani of the Fairplay - Minotauros69
6Malte AnderssonRovalds Zantonia
 Traume RSGunne Anton - Golden Rover RC 185
7Felicia EnderborgCheck it out
 Hemseortens RKMahrani of the Fairplay - Furidant 50021
8Saga StenegärdIor
 Gotlands LantligaOkänd - Okänd64
9Maxime HolmCaccini
 Traume RSKamillo av Haga - Carneol x33
10Ebba ChristianssonMiss Ariel
 Traume RSMinotauros RP 114 - Öxenholm Marble RC 6116
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
201Felicia TyrsenGolden Lily
 Suderbys RKMahrani of the Fairplay - Orchis Morio x RP75
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C + D Avd. A Preliminär
3 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Nathalie FranzénGismo
 Traume RSIvanhoe - Lagun25
1Ella TernströmLight Approach
 Hemseortens RKOkänd - Okänd71
2Ebba ChristianssonMiss Ariel
 Traume RSMinotauros RP 114 - Öxenholm Marble RC 6116
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
201Felicia TyrsenGolden Lily
 Suderbys RKMahrani of the Fairplay - Orchis Morio x RP75
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
17 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Ronja HåkanssonCloé (SWB)
 StenkyrkaortenChess - Carneol x37
2Gill PetterssonBeat It
 Traume RSHeartbeat - Davinci55
3Jolin GardellStella
 Traume RSIsaksbo jeronimo - Pajazzo 65382
4Cecilia StenströmMoon Cherokee SN
 Traume RSCamaro M - National Zenith xx66
5Elin EngströmMaccareena
 Wisby RidklubbRoderik - Furidant23
6Matilda PersénMr Cool
 Traume RSLandlord - Irco Marco53
7Petra B-PetterssonSalka
 Suderbys RKAkribori - Martini9
8Alva TiménCarteziuz
 Traume RSCortez - Guten72
9Ebba BohmanSan Valento
 Gotlands LantligaLasandos - Opius14
10Fia SjöBeyonce
 Wisby RidklubbClinton I - Orlando63
11Ingela StrandPortello
 Hemseortens RKAlexon D - Hamilton67
12Fanny LagergrenHit The spot
 Hoburgs RKSpotlite lobell - Super arnie41
13Phoebe JaresandSalvation
 Hoburgs RKNimrod B - Liberty Son39
14Emma LöfgrenFigoletto
 Wisby RidklubbFiligran - Lord Caletto43
15Johanna AnderssonKonvalj
 Gotlands LantligaKing Louie - Corrado WL4
16Ronja HåkanssonSharp Lady Bergerac W
 StenkyrkaortenCyrano de Bergerac - Sharp Matt xx36
17Gill PetterssonCoco Chanel
 Traume RSCornetto - Carneol x56
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. A Avd. B Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
201Felicia TyrsenMaxwell
 Suderbys RKAlexson D - D-day74
202Jessica HavdellChevy
 Hoburgs RKNintender (ex. V. Sambia) - Cardento29
203Katarina RosengrenAlejandro (SWB)
 Traume RSHeartbeat - Cornetto61
204Jennifer BobergBelove
 Suderbys RKMelesar - Briar13
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.15 bed. A:1a Avd. A Preliminär
16 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Ronja HåkanssonSharp Lady Bergerac W
 StenkyrkaortenCyrano de Bergerac - Sharp Matt xx36
2Gill PetterssonCoco Chanel
 Traume RSCornetto - Carneol x56
3Denise ElmCattla (SWB)
 Wisby RidklubbCartier - Calido I19
4Fia SjöBeyonce
 Wisby RidklubbClinton I - Orlando63
5Fanny RunfeldtLa Coracňn
 Gotlands LantligaCardento - Imperator62
6Louise CroonLucky Romeo (SWB)
 StenkyrkaortenLucky Point HE (SWB) - Grandeur17
7Johanna AnderssonTrinity (SWB)
 Gotlands LantligaEtrusco - Mowgli3
8Cecilia EngfeldtObelix (SWB)
 Suderbys RKCorlensky G - Furidant22
9Petra B-PetterssonSalka
 Suderbys RKAkribori - Martini9
10Jennifer BobergApache
 Suderbys RKCorlensky G - Testarossa12
11Elin EngströmMaccareena
 Wisby RidklubbRoderik - Furidant23
12Ebba BohmanSan Valento
 Gotlands LantligaLasandos - Opius14
13Ronja HåkanssonCloé (SWB)
 StenkyrkaortenChess - Carneol x37
14Gill PetterssonBeat It
 Traume RSHeartbeat - Davinci55
15Ingela StrandPortello
 Hemseortens RKAlexon D - Hamilton67
16Emma PetterssonNicolhas
 Wisby RidklubbNobel - Cortus54
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Avd. B Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
201Felicia TyrsenMaxwell
 Suderbys RKAlexson D - D-day74
202Jessica HavdellChevy
 Hoburgs RKNintender (ex. V. Sambia) - Cardento29
203Katarina RosengrenAlejandro (SWB)
 Traume RSHeartbeat - Cornetto61
204Jennifer BobergBelove
 Suderbys RKMelesar - Briar13
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. A Preliminär
13 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Fanny RunfeldtLa Coracňn
 Gotlands LantligaCardento - Imperator62
2Zarah StrangeChampion
 Hoburgs RKCamiell-Flamingo Z - Irco Marco68
3Emma Ivarsen JohanssonQuobra
 StenkyrkaortenQalle - Trainers Seat38
4Emil KarlssonKovo
 Gotlands LantligaAlexson D - Abbe40
5Louise CroonLucky Romeo (SWB)
 StenkyrkaortenLucky Point HE (SWB) - Grandeur17
6Cajsa OlssonBlackberry
 Wisby RidklubbStakkato - For Pleasure50
7Emma PetterssonNicolhas
 Wisby RidklubbNobel - Cortus54
8Jessica HavdellCardero F
 Hoburgs RKCardento - Utrillo30
9Denise ElmCattla (SWB)
 Wisby RidklubbCartier - Calido I19
10Ronja HåkanssonQuando
 StenkyrkaortenQalle - Amiral35
11Felicia TyrsenEarly Freebird S
 Suderbys RKQuentin de Capriol S - Contender73
12Johanna AnderssonTrinity (SWB)
 Gotlands LantligaEtrusco - Mowgli3
13Jennifer BobergApache
 Suderbys RKCorlensky G - Testarossa12
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1b Kategori B Preliminär
DM Kat B
AK Plåtslageri
4 anmälda
Överdomare: Ylva Tevell
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Elena HallgrenPrissen
 Hoburgs RKClant - Granat28
2Vera WimanBounty RW 1165
 Suderbys RKEkelunds Nalle - Crut Rw80
3Edvin NilssonNors Broder Tuck
 Norra Gotlands RKValdo - Coed Coch Targed46
4Madelene OlssonBB:s Ask
 Gotlands LantligaXit - Helios51
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1b Kategori C Preliminär
DM Ponny
AK Plåtslageri
6 anmälda
Överdomare: Ylva Tevell
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Josefine PetterssonAmingo
 Gotlands LantligaOkänd - Okänd58
2Micaela AhlbyTop Flight
 Suderbys RKMahrani of the Fairplay - Meesa Heesa 14792772
3Peggy BeierRolaine
 Gotlands LantligaRooar RC 86 - Spinway Corona RC 7710
4Nathalie FranzénGismo
 Traume RSIvanhoe - Lagun25
5Signe HoasOrchis Frivaldi
 Gotlands LantligaHellekis Timjan - Sapphire Crown31
6Saga StenegärdGrandolph
 Gotlands LantligaOkänd - Okänd65
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1b Kategori D Preliminär
DM Ponny
AK Plåtslageri
6 anmälda
Överdomare: Ylva Tevell
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Ebba ChristianssonMiss Ariel
 Traume RSMinotauros RP 114 - Öxenholm Marble RC 6116
2Hanna VilhelmssonSamona
 Hemseortens RKKilroy Crest xx - Master78
3Ella TernströmLight Approach
 Hemseortens RKOkänd - Okänd71
4Tilde LimbachCoral Supreme
 Gotlands LantligaCoral Prince - Smokey Duncan42
5Petra B-PetterssonKysings Aiyla RC 1403
 Suderbys RKCarnaby Patrick Hooligan RC 79 - Gunne Anton RC 877
6Maxime HolmCaccini
 Traume RSKamillo av Haga - Carneol x33
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.15 bed. A:1b Preliminär
DM juniorer Ridhäst
Ahlqvist Brunnsborrning AB
10 anmälda
Överdomare: Ylva Tevell
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Fanny RunfeldtLa Coracňn
 Gotlands LantligaCardento - Imperator62
2Phoebe JaresandSalvation
 Hoburgs RKNimrod B - Liberty Son39
3Cecilia EngfeldtObelix (SWB)
 Suderbys RKCorlensky G - Furidant22
4Matilda PersénMr Cool
 Traume RSLandlord - Irco Marco53
5Alva TiménCarteziuz
 Traume RSCortez - Guten72
6Elin EngströmMaccareena
 Wisby RidklubbRoderik - Furidant23
7Denise ElmCattla (SWB)
 Wisby RidklubbCartier - Calido I19
8Alicia MartinssonC'est si Bonne (42) (SWB)
 Wisby RidklubbHohenstaufen II - Bernstein45
9Fia SjöBeyonce
 Wisby RidklubbClinton I - Orlando63
10Emma PetterssonNicolhas
 Wisby RidklubbNobel - Cortus54
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.25 bed. A:1b Preliminär
DM Seniorer Ridhäst
Ahlqvist Brunnsborrning AB
12 anmälda
Överdomare: Ylva Tevell
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Louise CroonLucky Romeo (SWB)
 StenkyrkaortenLucky Point HE (SWB) - Grandeur17
2Michelina NordbergChiquita
 Traume RSCornetto - Calypso I47
3Cajsa OlssonBlackberry
 Wisby RidklubbStakkato - For Pleasure50
4Emil KarlssonKovo
 Gotlands LantligaAlexson D - Abbe40
5Zarah StrangeChampion
 Hoburgs RKCamiell-Flamingo Z - Irco Marco68
6Ronja HåkanssonQuando
 StenkyrkaortenQalle - Amiral35
7Felicia TyrsenEarly Freebird S
 Suderbys RKQuentin de Capriol S - Contender73
8Angelica MartellAmore
 Wisby RidklubbNiagara - Hugo44
9Emma Ivarsen JohanssonQuobra
 StenkyrkaortenQalle - Trainers Seat38
10Johanna AnderssonTrinity (SWB)
 Gotlands LantligaEtrusco - Mowgli3
11Jessica HavdellCardero F
 Hoburgs RKCardento - Utrillo30
12Jennifer BobergApache
 Suderbys RKCorlensky G - Testarossa12
 
till toppen

Lista 987 - Lista över Sena ändringar (häst/ryttarbyte) Hästar Preliminär
0 anmälda
Överdomare: Ylva Tevell
Tävlingsledare: Annamia Stridsberg
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport