Gotlands Lantliga 2016-05-28
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2016-05-28 kl. 20:42
Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. WR / GP En omgång A:0 och en Final A:0 319.3

Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
22 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Gunilla Lövgren
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Ronja HåkanssonSharp Lady Bergerac W   
 StenkyrkaortenCyrano de Bergerac - Sharp Matt xx076,40036,80
2Ronja HåkanssonCloé (SWB)   
 StenkyrkaortenChess - Carneol x065,40037,00
3Alva TiménCarteziuz   
 Traume RSCortez - Guten074,90039,40
4Fia SjöBeyonce   
 Wisby RidklubbClinton I - Orlando078,10039,60
5Ingela StrandPortello   
 Hemseortens RKAlexon D - Hamilton082,40039,70
6Angelica MartellAmore   
 Wisby RidklubbNiagara - Hugo072,20041,00
 
7Olivia GrauningIshtar Dwerse Hagen   
 Hoburgs RKVa-Vite - Concorde076,50044,00
8Cecilia EngfeldtObelix (SWB)   
 Suderbys RKCorlensky G - Furidant073,30044,20
9Ebba BohmanSan Valento   
 Gotlands LantligaLasandos - Opius077,90048,80
10Jolin GardellStella   
 Traume RSIsaksbo jeronimo - Pajazzo 653077,90439,50
11Jenny FordalNorthern Lady (SWB)   
 Gotlands LantligaCartier - Lucky Light075,40441,60
12Lilli EjdertunAquila   
 Gotlands LantligaAkribori - Furidant079,60445,70
13Emilia Hogenfält HåkanssonAcobats Bube   
 Wisby RidklubbAcobat II - Traumdeuter083,701169,60
14Gill PetterssonCoco Chanel   
 Traume RSCornetto - Carneol x397,30  
15Ebba BohmanCool Form   
 Gotlands LantligaInformant - Taufan476,50  
16Cecilia StenströmMoon Cherokee SN   
 Traume RSCamaro M - National Zenith xx483,40  
17Linda JakobssonHappy Going Lucky   
 Gotlands LantligaCortez - Leuthen I487,20  
18Ylva TevellStugyl   
 Norra Gotlands RKClinton I - Underworld872,00  
19Ingela LiljegrenBinge Crosby (SWB)   
 Suderbys RKSanta Cruz VDL - NebraskaUte.   
19Robert GötlundSancho   
 Hoburgs RKFor Pleasure - GoldfasanUte.   
19Cathrine RunfeldtLa Onsa Castano   
 Gotlands LantligaOrlando - ImperatorUte.   
19Ida LagerqvistMadame Chiq   
 Traume RSCornetto - Robin ZUte.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Gunilla Lövgren
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Carolina CarlssonCinderella  
 StenkyrkaortenBull - Page the Bartender076,10
1Ingela StrandSalvia  
 Hemseortens RKSilvano - Ganesco075,50
1Michelina NordbergAllegra (SWB)  
 Traume RSCi Ci Senjor Ask - Irco Mena073,40
1Alva Wallén KellerCaltara Z  
 Djurgårdens RKContaro - Calando VI069,00
 
5Emmi GardellKannady Hill  
 Hoburgs RKKannan - Democraat477,30
6Nathalie LindellMariline's Amber (SWB)  
 StenkyrkaortenA-Dur - Krius xx693,30
6Ronja HåkanssonMary (53) (SWB)  
 StenkyrkaortenRonaldinho H (SWB) - Cortez694,00
8Felicia TyrsenMaxwell  
 Suderbys RKAlexson D - D-day8103,70
9Emmi GardellBährta  
 Hoburgs RKDalwhinnie - Tamburin9106,30
10Helen BudinHappy Convoi  
 Hoburgs RKConvoi - LouisUte. 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
27 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Gunilla Lövgren
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Erika VistrandJeannedark av Bolex   
 Hoburgs RKCortez - Furidant069,20033,00
2Ronja HåkanssonSharp Lady Bergerac W   
 StenkyrkaortenCyrano de Bergerac - Sharp Matt xx065,20033,40
3Angelica MartellAmore   
 Wisby RidklubbNiagara - Hugo062,80035,50
4Alicia MartinssonC'est si Bonne (42) (SWB)   
 Wisby RidklubbHohenstaufen II - Bernstein069,10035,90
5Johanna AnderssonTrinity (SWB)   
 Gotlands LantligaEtrusco - Mowgli071,80036,80
6Alva TiménCarteziuz   
 Traume RSCortez - Guten070,70037,50
 
7Olivia GrauningGarden Enjoy   
 Hoburgs RKEtrusco - Okänd070,50432,80
8Cecilia EngfeldtObelix (SWB)   
 Suderbys RKCorlensky G - Furidant064,30436,40
9Jenny FordalNorthern Lady (SWB)   
 Gotlands LantligaCartier - Lucky Light067,40836,20
10Ylva TevellStugyl   
 Norra Gotlands RKClinton I - Underworld069,101049,80
11Ronja HåkanssonCloé (SWB)   
 StenkyrkaortenChess - Carneol x064,80Utg. 
12Gill PetterssonCoco Chanel   
 Traume RSCornetto - Carneol x277,60  
13Ronja HåkanssonApache   
 StenkyrkaortenCorlensky G - Testarossa460,00  
14Elin EngströmMaccareena   
 Wisby RidklubbRoderik - Furidant464,40  
15Cajsa OlssonQba Libre   
 Wisby RidklubbQuite Easy - Robin Z466,40  
16Ingela StrandPortello   
 Hemseortens RKAlexon D - Hamilton471,50  
17Gill PetterssonBeat It   
 Traume RSHeartbeat - Davinci486,50  
18Ebba BohmanSan Valento   
 Gotlands LantligaLasandos - Opius989,40  
19Phoebe JaresandSalvation   
 Hoburgs RKNimrod B - Liberty Son1284,40  
20Emilia Hogenfält HåkanssonAcobats Bube   
 Wisby RidklubbAcobat II - Traumdeuter31113,00  
21Ebba BohmanCool Form   
 Gotlands LantligaInformant - TaufanUtg.   
21Fia SjöBeyonce   
 Wisby RidklubbClinton I - OrlandoUte.   
21Linda JakobssonHappy Going Lucky   
 Gotlands LantligaCortez - Leuthen IUte.   
 Ingela StrandSalvia   
 Hemseortens RKSilvano - Ganesco    
 Robert GötlundSancho   
 Hoburgs RKFor Pleasure - Goldfasan    
 Louise CroonLittle Dream   
 StenkyrkaortenLe Primeur - Landclassic    
 Ida LagerqvistMadame Chiq   
 Traume RSCornetto - Robin Z    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Gunilla Lövgren
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Jessica HavdellChevy  
 Hoburgs RKNintender (ex. V. Sambia) - Cardento069,10
1Nathalie LindellMariline's Amber (SWB)  
 StenkyrkaortenA-Dur - Krius xx066,20
1Denise ElmCattla (SWB)  
 Wisby RidklubbCartier - Calido I073,90
 
4Felicia TyrsenMaxwell  
 Suderbys RKAlexson D - D-day22111,50
5Helen BudinHappy Convoi  
 Hoburgs RKConvoi - LouisUtg. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
20 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Gunilla Lövgren
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Cajsa OlssonBlackberry  
 Wisby RidklubbStakkato - For Pleasure071,70
2Zarah StrangeChampion  
 Hoburgs RKCamiell-Flamingo Z - Irco Marco077,10
3Emil KarlssonKovo  
 Gotlands LantligaAlexson D - Abbe078,70
4Michelina NordbergChiquita  
 Traume RSCornetto - Calypso I080,90
5Alicia MartinssonC'est si Bonne (42) (SWB)  
 Wisby RidklubbHohenstaufen II - Bernstein081,30
 
6Jessica HavdellCardero F  
 Hoburgs RKCardento - Utrillo083,50
7Johanna AnderssonTrinity (SWB)  
 Gotlands LantligaEtrusco - Mowgli083,90
7Louise CroonLucky Romeo (SWB)  
 StenkyrkaortenLucky Point HE (SWB) - Grandeur083,90
9Emma PetterssonNicolhas  
 Wisby RidklubbNobel - Cortus095,80
10Felicia TyrsenEarly Freebird S  
 Suderbys RKQuentin de Capriol S - Contender096,10
11Gill PetterssonBeat It  
 Traume RSHeartbeat - Davinci0101,80
12Fanny RunfeldtLa Coracòn  
 Gotlands LantligaCardento - Imperator478,70
13Caroline StrömbergXavier (SWB)  
 Hoburgs RKCardento - Everest485,70
14Olivia GrauningGarden Enjoy  
 Hoburgs RKEtrusco - Okänd497,70
15Elin EngströmMaccareena  
 Wisby RidklubbRoderik - Furidant5102,20
16Ronja HåkanssonQuando  
 StenkyrkaortenQalle - Amiral877,90
17Alva Wallén KellerAngel  
 Djurgårdens RKPhin Phin - Krongraaf888,50
18Ronja HåkanssonApache  
 StenkyrkaortenCorlensky G - Testarossa893,60
19Phoebe JaresandSalvation  
 Hoburgs RKNimrod B - Liberty SonUte. 
 Louise CroonLittle Dream  
 StenkyrkaortenLe Primeur - Landclassic  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Gunilla Lövgren
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Jessica HavdellChevy  
 Hoburgs RKNintender (ex. V. Sambia) - Cardento091,20
2Denise ElmCattla (SWB)  
 Wisby RidklubbCartier - Calido I16115,00
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. WR / GP En omgång A:0 och en Final A:0 319.3
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Gunilla Lövgren
Hoppdomare: Malin Melin
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
PlatsRyttareHästPremieOmgång 1Final
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Cajsa OlssonBlackberry   
 Wisby RidklubbStakkato - For Pleasure078,30038,20
2Felicia TyrsenEarly Freebird S   
 Suderbys RKQuentin de Capriol S - Contender086,70044,30
3Louise CroonLucky Romeo (SWB)   
 StenkyrkaortenLucky Point HE (SWB) - Grandeur088,20437,50
 
4Fanny RunfeldtLa Coracòn   
 Gotlands LantligaCardento - Imperator480,70444,80
5Ronja HåkanssonQuando   
 StenkyrkaortenQalle - Amiral479,50839,70
6Jessica HavdellCardero F   
 Hoburgs RKCardento - Utrillo482,00Ute. 
7Alva Wallén KellerAngel   
 Djurgårdens RKPhin Phin - Krongraaf491,50  
8Zarah StrangeChampion   
 Hoburgs RKCamiell-Flamingo Z - Irco Marco883,00  
9Emil KarlssonKovo   
 Gotlands LantligaAlexson D - Abbe886,20  
10Michelina NordbergChiquita   
 Traume RSCornetto - Calypso I887,40  
11Emma PetterssonNicolhas   
 Wisby RidklubbNobel - CortusUte.   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport