Gotlands Lantliga 2016-10-02
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2016-10-07 kl. 20:17
Klass 11 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori B + C
Klass 11 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015 Lag Kategori B + C + D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C + D

Klass 11 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori B + C
Individuellta starter
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Gunilla Lövgren
Tävlingsledare: Susanne Lindström
Domare C: Eva Wiklund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Elena HallgrenPrissen 19019070,370
 Hoburgs RKClant - Granat1 
2Ta GråbergHickory 17017062,963
 Norra Gotlands RKOkänd - Okänd2 
 
3Tora FyreniusÄngvaktarns Stella 16416460,741
 Norra Gotlands RKCoed Coch Targed - Son of a Gun3 
4Maja CasanovaDirk 160,5160,559,444
 Hoburgs RKJagga Ess 583 - John Russ 4224 
5Saga StenegärdGrandolph 151,5151,556,111
 Gotlands LantligaOkänd - Okänd5 
 
till toppen

Klass 11 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
Individuellta starter
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Gunilla Lövgren
Tävlingsledare: Susanne Lindström
Domare C: Eva Wiklund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Linn LeissnerCattleya 18918970,000
 Traume RSOrchis Morio - Gordon1 
2Natalie TechelTriss 187,5187,569,444
 Norra Gotlands RKMahrani of the Fairplay - Minotauros2 
 
3Tora FyreniusWasco MW 17617665,185
 Norra Gotlands RKWaco - Magister3 
4Annie OlssonOur Young Barney 148,5148,555,000
 Gotlands LantligaOkänd - Okänd4 
5Ella BogrenNors Bonus 145,5145,553,889
 Norra Gotlands RKGreen River - Coed Coch Targed5 
6Hilma PetterssonJammies Fairytale 14414453,333
 Suderbys RKElshofs Otto - Carl6 
7Klara WimanSörbys Unik 141,5141,552,407
 Suderbys RKPantaco - Silverlea Top Hat7 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015 Lag Kategori B + C + D
PAS Lag omg. 3
18 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Gunilla Lövgren
Tävlingsledare: Susanne Lindström
Domare C: Eva Wiklund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Elena HallgrenPrissen 19019070,370
 Hoburgs RK (1)Clant - Granat1 
2Linn LeissnerCattleya 18918970,000
 Traume RSOrchis Morio - Gordon2 
3Natalie TechelTriss 187,5187,569,444
 Norra Gotlands RK (1)Mahrani of the Fairplay - Minotauros3 
 
4Tora FyreniusWasco MW 17617665,185
 Norra Gotlands RKWaco - Magister4 
5Ta GråbergHickory 17017062,963
 Norra Gotlands RK (1)Okänd - Okänd5 
6Tora FyreniusÄngvaktarns Stella 16416460,741
 Norra Gotlands RK (1)Coed Coch Targed - Son of a Gun6 
7Maja CasanovaDirk 160,5160,559,444
 Hoburgs RK (1)Jagga Ess 583 - John Russ 4227 
8Saga StenegärdGrandolph 151,5151,556,111
 Gotlands Lantliga (1)Okänd - Okänd8 
9Annie OlssonOur Young Barney 148,5148,555,000
 Gotlands Lantliga (1)Okänd - Okänd9 
10Ella BogrenNors Bonus 145,5145,553,889
 Norra Gotlands RK (1)Green River - Coed Coch Targed10 
11Hilma PetterssonJammies Fairytale 14414453,333
 Suderbys RK (1)Elshofs Otto - Carl11 
12Klara WimanSörbys Unik 141,5141,552,407
 Suderbys RK (1)Pantaco - Silverlea Top Hat12 
 Vera WimanBounty RW 1165 17417464,444
 Suderbys RK (1)Ekelunds Nalle - Crut Rw  
 Nellie KäldareDuschess 5209 17817865,926
 Hoburgs RK (1)Taktik G 480 - Tomtebos Enoc 481  
 Erika VistrandHenk 163,5163,560,556
 Hoburgs RK (1)   
 Asta B-PetterssonKysings Aiyla RC 1403 183,5183,567,963
 Suderbys RK (1)Carnaby Patrick Hooligan RC 79 - Gunne Anton RC 87  
 Signe HoasTwilight 14014051,852
 Gotlands Lantliga (1)Mahrani of the Fairplay - Minotauros RP 114  
 Clara NohrlanderRathcairn Princess 131,5131,548,704
 Gotlands Lantliga (1)Monaghanstown Boy - Glenvalley Grey  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015 Lag
4 startande lag
Domare C: Eva Wiklund
 
PlatsKlubbLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Hoburgs RKLag 165,617
  Karin Vistrand
 
   Elena HallgrenPrissen70,370 
   Maja CasanovaDirk59,444 
   Nellie KäldareDuschess 520965,926 
   Erika VistrandHenk60,556 
2Norra Gotlands RKLag 164,383
  Åsa Techel
 
   Natalie TechelTriss69,444 
   Ta GråbergHickory62,963 
   Tora FyreniusÄngvaktarns Stella60,741 
   Ella BogrenNors Bonus53,889 
3Suderbys RKLag 161,913
  Annica Wiman
 
   Hilma PetterssonJammies Fairytale53,333 
   Klara WimanSörbys Unik52,407 
   Vera WimanBounty RW 116564,444 
   Asta B-PetterssonKysings Aiyla RC 140367,963 
4Gotlands LantligaLag 154,321
  Terese Stenegärd
 
   Saga StenegärdGrandolph56,111 
   Annie OlssonOur Young Barney55,000 
   Signe HoasTwilight51,852 
   Clara NohrlanderRathcairn Princess48,704 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Gunilla Lövgren
Tävlingsledare: Susanne Lindström
Domare C: Eva Wiklund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Elena HallgrenPrissen 19119168,214
 Hoburgs RKClant - Granat1 
 
2Nellie KäldareDuschess 5209 17817863,571
 Hoburgs RKTaktik G 480 - Tomtebos Enoc 4812 
3Vera WimanBounty RW 1165 17317361,786
 Suderbys RKEkelunds Nalle - Crut Rw3 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C + D
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Gunilla Lövgren
Tävlingsledare: Susanne Lindström
Domare C: Eva Wiklund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Natalie TechelTriss 191,5191,568,393
 Norra Gotlands RKMahrani of the Fairplay - Minotauros1 
 
2Linn LeissnerMiro Boy 168,5168,560,179
 Traume RSPower Boy - Son of a Gun xx2 
3Ta GråbergHickory 16816860,000
 Norra Gotlands RKOkänd - Okänd3 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport