Gotlands Lantliga 2016-10-01
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2016-10-01 kl. 16:32
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015
Klass 2 - Dressyr Lätt B:2 2016
Klass 3 - Dressyr Lätt A:3 2013
Klass 4 - Dressyr Medelsvår C:2

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Hanna Martell
Domare C: Cecilia Stenström
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Emmi GardellBährta 18718769,259
 Hoburgs RKDalwhinnie - Tamburin1 
2Charlotta Ågårdh OrsmarkKysings Aiyla RC 1403 17817865,926
 Suderbys RKCarnaby Patrick Hooligan RC 79 - Gunne Anton RC 872 
3Sara AhlbyTja-Tja (F. 2) (SWB) 173,5173,564,259
 Gotlands LantligaConnaisseur - Chapman3 
 
4Marlene MalmqvistElectrod 173,5173,564,259
 Wisby RidklubbElectro - Roderik3 
5Ingela LiljegrenBinge Crosby (SWB) 17217263,704
 Suderbys RKSanta Cruz VDL - Nebraska5 
6Mia BengtssonGloria 16816862,222
 Wisby RidklubbRichfield - Davignon6 
7Emmy AhlstenBrilliant Jack (SWB) 16416460,741
 Hemseortens RKBelamour - Majim G7 
8Helen BudinHappy Convoi 160,5160,559,444
 Hoburgs RKConvoi - Louis8 
9Ann BoobergBaileys (SWB) 15815858,519
 Gotlands LantligaCallahan VDL - Hernando xx9 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:2 2016
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Hanna Martell
Domare C: Cecilia Stenström
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Amanda JohanssonJr 21321371,000
 Täby RSBriar - Amiral1 
2Marlene MalmqvistElectrod 19519565,000
 Wisby RidklubbElectro - Roderik2 
 
3Sara AhlbyTja-Tja (F. 2) (SWB) 19319364,333
 Gotlands LantligaConnaisseur - Chapman3 
4Mia BengtssonGloria 18818862,667
 Wisby RidklubbRichfield - Davignon4 
5Ann BoobergBaileys (SWB) 17617658,667
 Gotlands LantligaCallahan VDL - Hernando xx5 
6Helen BudinHappy Convoi 17517558,333
 Hoburgs RKConvoi - Louis6 
7Julia SkalbergRoslin 17417458,000
 StenkyrkaortenFrench Buffet xx - Comefast xx7 
8Ingela LiljegrenBinge Crosby (SWB) 16116153,667
 Suderbys RKSanta Cruz VDL - Nebraska8 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:3 2013
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Hanna Martell
Domare C: Cecilia Stenström
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Emma AnderssonHedman 247,5247,570,714
 Gotlands LantligaRavell (SWB) - Maraton1 
2Ronja HåkanssonStella Nova 24524570,000
 StenkyrkaortenOrchis Morio - Coed Coch Targed2 
 
3Cecilia SjödoffBarrier Reef 23523567,143
 Hoburgs RKBlack Coffee - Martini3 
4Amanda JohanssonJr 22522564,286
 Täby RSBriar - Amiral4 
5Susanne LindströmPepino 21821862,286
 Gotlands LantligaBobby - Jaguar5 
6Ronja HåkanssonQuando  0 
 StenkyrkaortenQalle - Amiral  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Medelsvår C:2
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Hanna Martell
Domare C: Cecilia Stenström
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Gabriella LöfDoniro 294,5294,565,444
 Hoburgs RKDe Niro - Regazzoni1 
2Ronja HåkanssonStella Nova 29329365,111
 StenkyrkaortenOrchis Morio - Coed Coch Targed2 
 
3Kristina AlderheimBanjo 28728763,778
 Piteå RKSBocelli - Briar3 
4SannaMarie PetterssonBlekie 26026057,778
 Wisby RidklubbMelizar - Jelmer4 
5Ronja HåkanssonQuando  0 
 StenkyrkaortenQalle - Amiral  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport